Vesti

STING OBJAVIO ALBUM „THE LAST SHIP (EXPANDED EDITION)“ SA PET NOVIH PESAMA!

today11. decembar 2025.

Pozadina

Sting objavio album „The Last Ship (Expanded Edition)“ sa pet novih pesama, u susret mjuziklu 2026.

 

foto: Fabrizio Ferri

 

Sting, jedan od najuspešnijih muzičara današnjice i dobitnik 17 GRAMMY nagrada, objavio je „The Last Ship (Expanded Edition)“, novu, proširenu verziju svog hvaljenog albuma. Izdanje je dostupno u digitalnom formatu, na duplom CD-u i dvostrukom vinilu i stiže uoči predstojeće međunarodne turneje mjuzikla „The Last Ship“, u kojem će Sting ponoviti svoju glavnu ulogu Jackie-ja Whitea. Nova produkcija će premijerno biti prikazana sledeće godine u Amsterdamu, Parizu, Brizbejnu i u čuvenoj Metropolitan Opera House u Njujorku.
Prošireno izdanje dodaje pet novih numera originalnom deluxe albumu iz 2013. godine, a to su „Island of Souls (2025)“, „Shipyard“ (feat. Joe Caffrey, Brian Johnson, Jo Lawry), „Ship of State“ (feat. Renée Fleming), „If You Ever See Me Talking to a Sailor“ (feat. Frances McNamee) i „O’Brien’s Hymn“. Kao kolekcija, ove pesme naglašavaju trajnu moć narativa mjuzikla „The Last Ship“ i Stingovu duboko ličnu povezanost sa temama doma, zajednice i otpornosti.

 

Inspirisan brodogradilišnom zajednicom Stingovog rodnog grada Volsenda u severoistočnoj Engleskoj, „The Last Ship“ istražuje borbu grada s kolapsom njegove istorijske industrije. Mjuzikl je premijerno prikazan na Broadwayu 2014. godine, nominovan je za Tony Award za Najbolju originalnu muziku, i od tada je predstavljen širom sveta, uz sjajne pohvale kritike.

„Bukvalno sam odrastao u senci brodogradilišta“, kaže Sting. „Sanjao sam da pobegnem – i uspeo sam. Ali kasnije sam shvatio da moram nešto da uzvratim. ’The Last Ship’ je moj omaž ljudima i mestu koje me je oblikovalo“.
Prošireno izdanje albuma takođe sadrži novonapisane propratne beleške dramaturga Barney-ja Norrisa, scenariste za produkciju 2026. godine. Produciran od strane Stinga i Roba Mathesa, a miksan od strane Donala Hodgsona i četvorostrukog dobitnika GRAMMY nagrade Roberta „Hitmixera“ Ortona„The Last Ship (Expanded Edition)“ je dostupan globalno.
Izdanje „The Last Ship (Expanded Edition)“ je u Srbiji dostupno na servisima Spotify, Apple Music, Deezer, Tidal i YouTube Music, kao i širom sveta u svim digitalnim prodavnicama
cover foto: yt screenshot

Napisao: Nikola Kalinov

rock radio beograd logo

Kontakt

© 2025 ROCK RADIO. SVA PRAVA ZADRŽANA

© 2025 ROCK RADIO. SVA PRAVA ZADRŽANA